Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Haberler

Haberler

Türkiye ve Dünya Gündeminden Genel ve Güncel Haberler

Posted by in Haberler on August 11, 2014 .

California polisi, 63 yaşındaki aktörün büyük ihtimalle intihar ederek yaşamına son vermiş olduğunu açıkladı.

ROBIN WILLIAMS KİMDİR ?

21 Temmuz 1951'de ABD'nin İllinois eyaletinde dünyaya gelen Robin Willams, üniversitede siyaset bilimi okudu. Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaparak ün kazandı, buradan da sinema sektörüne geçti. 1987'de çevirdiği, 'Günaydın Vietnam' filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle beğeni toplayan oyuncu, yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince, 'gelmiş...

Indiegogo‘da 100 bin dolarlık fon toplama hedefine iki günden kısa sürede ulaşan Defender, üzerinde fotoğraf makinesi bulunan bir biber gazı spreyi. Yüzüne biber gazı sıktığınız saldırganın fotoğrafını çekip iOS veya Android cihaza bağlanan Defender, fotoğrafı konum bilgisiyle birlikte izleme merkezine iletiyor.
Her gün ve her saat açık olan izleme merkezi, kullanıcının konumunu ve fotoğrafı karakola ileterek yardım çağrılmasını sağlıyor. Üstelik cihazın çektiği fotoğrafların karanlıkta dahi net çıkması için üzerinde bir flaş da eklenmiş. Defender’ın üzerinde bulunan ikinci bir...

Posted by in Haberler on July 24, 2014 .

Aksaray'da Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencisi Metin Boran, kız arkadaşının kapkaça maruz kalmasından etkilenerek, "kapkaçsavar" adını verdiği 10 bin volt gerilim uygulayabilen, madeni para büyüklüğünde elektroşok cihazı geliştirdi - Boran: "Kapkaç olayı meydana geldiğinde, düğme ile kapkaççıya 10 bin volt gerilim veriyoruz. Şoka giriyor, fiziksel bir zarar vermiyor. Sadece engellemeye yönelik bir cihaz.

AKSARAY (AA) - ÖZKAN BEYER - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencisi Metin Boran, kız arkadaşının kaçkaça maruz...

Posted by in Haberler on July 16, 2014 .

Dünya sağlık örgütü verilerine göre yılda 2,5 milyon yılan zehirlenmesi olurken bunun yaklaşık 125 bini ölümle sonuçlanmaktadır (1). Yılan zehirlenmeleri özellikle tropikal fakir bölgelerde daha sık görülmektedir. Dünyada yaşayan yılan türü sayısı tam olarak bilinmemekle beraber 2500-3000 arasında olduğu ve üçte birinin ölümcül zehire sahip olduğu düşünülmektedir. Zehirlenmelerin çoğu yaz aylarında meydana gelmektedir (2). Yılan ısırığı nörolojik ve hemostatik bozuklukla seyredebilir. Yılan ısırığına bağlı nörotoksinler özellikle periferik sinir sisteminde sinir-kas kavşağını...

Posted by in Haberler on July 16, 2014 .

Sizin izinizi yerine harfler, sayılar ve şifre olarak bilinen simgelerinden bu dizeyi kullanarak akıllı telefonunuz üzerinde bankacılık uygulaması oturum serin olmaz mı?

IPhone sahipleri için, o gün yakın olabilir.

Apple Dokunmatik kimliği, üçüncü parti geliştiricilere iPhone 5S üzerinde parmak izi kimlik doğrulama özelliğini kadar açtı Pazartesi günü açıkladı.

Bankalar, perakendeciler, ya da kimseden, - gerçekten - telefonun parmak izi sensörünü kullanarak bu yakında iPhone 5S sahipleri apps giriş mümkün olacak demektir. Apple'ın mobil işletim sistemi iOS 8, bir sonraki sürümü bu...

Posted by in Haberler on June 20, 2014 .

Harley-Davidson elektrikli bisikleti LiveWire’ı test etmeye başlıyor. 
Dünya çapında en prestijli motorsiklet markaları arasında yer alan Harley-Davidson’ın motorları genelde güçlü ve prestijli görünümleriyle ön plana çıkıyor. Firmanın son olarak tanıttığı motorsiklet ise büyük ve gücünü bir bataryadan alması ile dikkat çekiyor. Harley-Davidson son olarak tanıttığı modele  Project LiveWire adını vermiş.Bu motor aynı zamanda ilk elektrikli motor olmasıyla da dikkat çekiyor.
 

 
Project LiveWire’ın test sürüşleri gelecek hafta Amerika’da başlıyor. İlk elektrikli motorun test...

Posted by in Haberler on June 20, 2014 .
İstanbul'da elektrik kesintisi İstanbul'un Anadolu yakasında 10 ilçenin bazı bölgelerine 1 Haziran'da elektrik verilemeyecek.
30.05.2014 Cuma 08:41
 


Ümraniye'de Saray Mahallesi, Dr. Fazıl Küçük Caddesi, Toya Sokak, Site Yolu, Ünlü Tekstil, Şenal Makine, Rekor Otomotiv,  İdeal Kelepçe, Divan Pastanesi, Finansbank, Oryataş Otel, Akasya İnşaat ve Sur Yapı.

Üsküdar'da  Zeynep Kamil Mahallesi,...

Posted by in Haberler on June 20, 2014 .
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye için BMGK'ya silah ambargosu kararı alması çağrısı yaptı.
 
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, BM Güvenlik Konseyi'nden Suriye'deki taraflara yöneliksilah ambargosu kararı alması, bunun mümkün olmaması durumunda ise bölgedeki ülkelere kendi imkanlarıyla bu ülkeye silah girişini engellemeleri çağrısı yaptı.

BM Genel Sekreteri Ban, Asia Society adlı kuruluşta, Suriye'deki iç savaşa ilişkin 6 maddelik çözüm önerisini sundu.

Ülkedeki iç savaşta ölü sayısının 150 binin çok üstüne çıktığını kaydeden Ban, yerlerinden edilen kişi sayısının...
Back to Top
Sigara Sarma Makinası